rss


Trenuj nogi, nie bądź bocian! 

5 najpopularniejszych ćwiczeń ud: 

1. Przysiady ze sztangą 
To główne ćwiczenie na maksymalny rozwój dolnych partii, ponieważ angażuje wszystkie grupy mięśniowe nóg. Przysiady ze sztangą są fizycznie wyczerpujące z powodu nadmiernej masy, którą musisz wyciskać, ale dzięki temu stymulują wzrost mięśni dla ich wzmocnienia. Musisz zachować pełną stabilizację ciała gdy wykonujesz przysiad, więc unikaj podczas treningu trampek z miękkimi poduszkami lub niestabilnego podłoża. Gdy już wykonujesz przysiad, trzymaj plecy prosto i opuszczaj się do punktu, gdzie uda są równolegle z podłogą lub nieco niżej, a następnie wyciśnij ciało w górę do pozycji stojącej.

2. Wyciskanie ud na suwnicy
Za pomocą maszyny, możesz znacznie zwiększyć ilość masy, przy zachowaniu pozycji bezpiecznej dla ciała. Jest to ulubiony dodatek treningu każdego ciężarowca, z powodu jego wygody i jednoczesnej skuteczności w rozwijaniu i rzeźbieniu mięśni czworogłowych, a także wszystkich grup mięśniowych nóg.

3. Wykroki
Wykroki są świetne w rozwoju mięśni czworogłowych. Możesz wykonywać je zarówno jedynie z masą własnego ciała, jak i z obciążeniem w postaci sztangielek lub sztangi. Polegają na wykonaniu jedną nogą głębokiego kroku w przód i obniżeniu ciała w dół, aż kolano prawie dotknie podłogę, a następnie należy wrócić do pozycji stojącej i postąpić identycznie z drugą nogą.

4. Wchodzenie na pudło
Wchodzenie na pudło ćwiczy mięśnie czworogłowe w podobny sposób jak wykroki, dodając jedynie do niego dodatkowy wymiar rozwoju mięśni czworogłowych przez wyciskanie ciężaru w górę. Oba ćwiczenia pomagają wzmacniać mięśnie stabilizujące, stosowane w celu zrównoważenia ciała w czasie wykonywania ćwiczeń. Znów, jak przy wykrokach, możesz wchodzić na pudło jedynie z masą swojego ciała, ale możesz też wykorzystać hantle, sztangę czy kettlebells.

5. Sprinty
Sprinty są doskonałym sposobem na budowanie mięśni czworogłowych, a także dodatkowo ćwiczą wydolność tlenową i beztlenową. Dlatego wykonywanie sprintów nie tylko wzmocni uda, ale także ogólną wydajność układu krążenia i wytrzymałość, sprawiając, że będziesz sprawniejszy w każdej dyscyplinie. Gdy biegniesz sprint na płaskiej powierzchni, wykopuj nogi wysoko, aby trening jak najbardziej uderzał w mięśnie czworogłowe ud. Jednak, aby naprawdę zaangażować uda, wykonuj sprinty po schodach, co jest także doskonałą propozycją dla sportowców żyjących na co dzień w ciasnym mieście.
Źródło: Trenuj nogi, nie bądź bocian 5 najpopularniejszych ćwiczeń ud: 1. Przysiady ze sztangą To główne ćwiczenie na maksymalny rozwój dolnych partii, ponieważ angażuje wszystkie grupy mięśniowe nóg. Przysiady ze sztangą są fizycznie wyczerpujące z powodu nadm

2 ( 4 )
16 lutego 2016 11:26:22 przez admin Skomentuj (0) Dodaj do ulubionych Podobne zgłoś

Zobacz więcej

Wszystko jasne...
7 ( 16 )
2019-07-25 17:32:34 przez fitgirl Skomentuj (0) Dodaj do ulubionych Podobne
Liczy się wnętrze...
38 ( 38 )
2019-07-25 17:32:32 przez fitgirl Skomentuj (0) Dodaj do ulubionych Podobne


Trzeba sobie jakoś radzić...
16 ( 19 )
2019-07-25 17:32:29 przez fitgirl Skomentuj (0) Dodaj do ulubionych Podobne
Już jest Twoja...
25 ( 28 )
2019-07-25 17:32:27 przez fitgirl Skomentuj (0) Dodaj do ulubionych Podobne
Najnowsze z insta @motywujemy24
Motywujemy24.pl - Facebook
Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za materiały dodawane przez użytkowników, którzy podczas rejestracji zaakceptowali regulamin serwisu. Jeśli uważasz, że materiał znajdujący się w naszym serwisie łamie prawo, bądź narusza zasady, możesz zgłosić ten fakt to administracji serwisu
Momencik, trwa przetwarzanie danych ... Momencik, trwa przetwarzanie danych