rss


CrossFit - co to takiego? 


CrossFit stał się niezwykle popularny w ciągu ostatnich kilku lat, a nawet rozwinął się jako osobny sport. Odpowiadamy na pytanie co to tak naprawdę jest i czym się cechuje nowa moda w świecie fitness.

 

       Jedno jest pewne: CrossFit wyciśnie z Ciebie ostatnie poty, wykorzystuje wiele zaawansowanych ruchów z dużymi obciążeniami, takich jak rwanie, zarzuty, podrzuty czy olimpijskie podnoszenie ciężarów.


       Crossfit pomaga w efektywnym dysponowaniu czasem – niektóre z ćwiczeń wymagają jedynie 15 minut by wykonać je w całości. Jednak po tych 15 minutach czujesz się jakbyś został potrącony przez ciężarówkę, przeciągnięty przez błoto, podtopiony, a potem wykręcony do wyschnięcia.


       CrossFit to ćwiczenia playometryczne, biegowe, dynamiczne (pełna moc), co czyni go idealnym dla sportowców, którzy chcą ćwiczyć dynamikę z maksymalnym obciążeniem. Jest też świetny dla każdego, kogo praca zawodowa wymaga sprawności fizycznej.


       Cechą szczególną CrossFitu jest to, że większość ćwiczeń nie ma sprecyzowanego zakresu serii czy powtórzeń – robisz tak dużo powtórzeń jak to możliwe w wyznaczonym czasie. 


       UWAGA: CrossFit to wyspecjalizowany styl treningowy, który rzuci Twojej psychice wyzwanie, któremu nie łatwo sprostać. Dlatego nie jest rekomendowane próbowanie tego systemu treningowego samemu.  Ryzykowałbyś nieprawidłowe wykonanie trudnych ćwiczeń, które mogą w takich sytuacjach być nawet niebezpieczne. Zawsze ćwicz CrossFit z doświadczonym partnerem lub w grupie by mieć pewność, że wszystkie ćwiczenia są wykonywane bezpiecznie.


Zapewne są fanatycy tego rodzaju treningu, którzy trenują tylko w ten sposób, aczkolwiek, dla większości z nas, CrossFit wystarczy wkomponować w cykl treningowy raz do dwóch razy w tygodniu.


Zobacz przykładowe zawody w CrossFit  >>>  

Źródło: Cross Fit stał się niezwykle popularny w ciągu ostatnich kilku lat, a nawet rozwinął się jako osobny sport. Odpowiadamy na pytanie co to tak naprawdę jest i czym się cechuje nowa moda w świecie fitness. Jedno jest pewne: CrossFit wyciśnie z Ciebi

3 ( 4 )
05 listopada 2013 20:38:58 przez admin Skomentuj (0) Dodaj do ulubionych Podobne zgłoś

Zobacz więcej

Wszystko jasne...
11 ( 22 )
2019-07-25 17:32:34 przez fitgirl Skomentuj (0) Dodaj do ulubionych Podobne
Liczy się wnętrze...
41 ( 42 )
2019-07-25 17:32:32 przez fitgirl Skomentuj (0) Dodaj do ulubionych Podobne


Trzeba sobie jakoś radzić...
18 ( 21 )
2019-07-25 17:32:29 przez fitgirl Skomentuj (0) Dodaj do ulubionych Podobne
Już jest Twoja...
30 ( 37 )
2019-07-25 17:32:27 przez fitgirl Skomentuj (0) Dodaj do ulubionych Podobne
Najnowsze z insta @motywujemy24
Motywujemy24.pl - Facebook
Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za materiały dodawane przez użytkowników, którzy podczas rejestracji zaakceptowali regulamin serwisu. Jeśli uważasz, że materiał znajdujący się w naszym serwisie łamie prawo, bądź narusza zasady, możesz zgłosić ten fakt to administracji serwisu
Momencik, trwa przetwarzanie danych ... Momencik, trwa przetwarzanie danych